قرآن ,قرآن كريم ,مهجوریت قرآن ,درباره مهجوریت ,بزرگان درباره ,اقرار برخی ,بزرگان درباره مهجوریت

اقرار برخی از بزرگان درباره مهجوریت قرآن كريم

ملاصدرا ........................................

ملاصدرا ره در مقدمه تفسیر واقعه می گوید: بسیار به مطالعه کتاب حکما پرداختم تا آنجا که گمان کردم کسی هستم ولی همین که کمی بصیرتم باز شد، خود را از علوم واقعی خالی دیدم. در آخر عمر به فکر رفتم که به سراغ تدبر در قرآن و روایات محمد و آل محمد ص بروم . یقین کردم که کارم بی اساس بوده است؛ زیرا در طول عمرم به جای نور در سایه ایستاده بودم از غصه جانم آتش گرفت و قلبم شعله کشید. تا رحمت الهی دستم را گرفت و مرا با اسرار قرآن آشنا کرد و شروع به تفسیر و تدبر در قرآن کردم در خانه وحی را کوبیدم و درها باز شد و پرده ها کنار رفت و دیدم فرشتگان به من می گویند: سلام علیکم طبتم فادخلوها خالدین


فیض کاشانی ...........................................

ملا محسن فيض كاشاني ره : كتاب ها و رساله ها نوشتم، تحقیقاتی کردم، ولی در هیچ یک از علوم دوایی برای دردم و آبی برای عطشم نیافتم؛ برخود ترسیدم و به سوی خدا فرار و انابه کردم تا خداوند مرا از طریق تعمق در قرآن و حدیث هدایت کرد .


امام خمینی ...........................................

امام راحل ره : از این که تمام عمر خود را در راه قرآن صرف نکرده تأسف می خورد و به حوزه ها و دانشگاهها سفارش می کنم که قرآن و همه ابعاد آن را در همه رشته ها، مقصد اعلی قرار دهند. تا مبادا در آخر عمر بر ایام جوانی تاسف بخورند.

 

منبع اصلی مطلب : فرهنگ آموزش قرآن در آموزش و پرورش ايران
برچسب ها : قرآن ,قرآن كريم ,مهجوریت قرآن ,درباره مهجوریت ,بزرگان درباره ,اقرار برخی ,بزرگان درباره مهجوریت
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

ساموزیک : اقرار برخی از بزرگان درباره مهجوریت قرآن كريم